Wypalacze chwastów
Wypalarki do chwastów
O tym, że chwasty bywają duży problemem, nie trzeba nikogo przekonywać. Porastają trawniki i rabaty, na których – mimo kolorowych kwiatów – nie są mile widziane. Zabierają bowiem miejsce innym roślinom, a do tego „podkradają” im wodę i składniki odżywcze. Mogą jednak dużym problemem także na podjeździe, chodniku czy na tarasie. Chwasty świetnie radzą sobie w bardzo wymagających warunkach i nierzadko wyrastają ze szpar i szczelin między kostkami brukowymi. Jeśli chcesz efektywnie walczyć z tymi roślinami, powinieneś zaopatrzyć się w oferowany przez nas wypalacz chwastów.
Wypalacz do chwastów – co to jest?
Wypalacz do chwastów, nazywany również wypalarką, opalarką czy po prostu palnikiem do chwastów, to specjalne urządzenie, które – jak wskazuje na to sama nazwa – służy do usuwania inwazyjnych, niepożądanych w uprawach roślin za pomocą ognia. Opalarka do chwastów jest narzędziem poręcznym – waży zazwyczaj około 1,5 kg i jest wyposażone w wygodny, wyprofilowany uchwyt. Wypalarka do chwastów o takich cechach pozwala na komfortową i bardzo precyzyjną pracę.
Na pierwszy rzut oka palnik do chwastów może wyglądać podobnie jak wycinak do chwastów. Jest on jednak zakończony długą, cienką dyszą z niewielką końcówką, która pozwala skierować płomień ognia dokładnie tam, gdzie chce tego operator.
Oczywiście, operując ogniem, trzeba mieć świadomość tego, że ryzykuje się potraktowanie nim sąsiednich roślin. Dlatego wypalarki do chwastów lepiej nie stosować na rabatach ogrodowych. Jest to urządzenie, które najczęściej stosuje się do usuwania niechcianych roślin z kostki brukowej (np. na podjeździe, chodniku, parkingu czy tarasie), a także z trawników.
Jakie zalety ma palnik do wypalania chwastów?
Jak widać, urządzenie do wypalania chwastów może być dużym ułatwieniem w walce z chwastami. Warto jednak zadać sobie pytanie, dlaczego opalarka do chwastów może być lepszym wyborem niż tradycyjne narzędzie do usuwania chwastów z kostki brukowej. Powodów może być kilka:
- alternatywa dla tradycyjnych metod – wypalarka do chwastów może być użyta jako alternatywa dla tradycyjnych metod. Wypalanie jest bardziej ekologiczne niż niszczenie chwastów chemikaliami, a także skuteczniejsze i szybsze od pielenia ręcznego;
- precyzja pracy – wystarczy tylko skierować dyszę w stronę niechcianej rośliny i przytrzymać spust przez kilka sekund. Palnik do wypalania chwastów pozwala pozbyć się dokładnie tej rośliny, która ma zostać usunięta. Trudniej o to w przypadku urządzeń wyposażonych w obrotowe szczotki;
- wygoda – koniec z ręcznym pieleniem chwastów na klęczkach. Wypalacz do chwastów jest wyposażony w długą dyszę, dzięki której możliwe jest usuwanie mlecza czy mniszka lekarskiego w pozycji wyprostowanej;
- szybkość i efektywność pracy – obsługa oferowanych przez nas urządzeń jest bardzo prosta. To z kolei przekłada się na szybkość pracy. Warto też zauważyć, że wypalanie chwastów jest metodą, która często zapobiega ich ponownemu wyrastaniu – w przeciwieństwie do ręcznego pielenia.
Wypalacz chwastów – najlepsze modele w sklepie internetowym Krysiak
Nasza firma dokłada wszelkich starań, by amatorscy ogrodnicy oraz profesjonaliści mieli w naszym sklepie dostęp do najlepszych, wysokojakościowych urządzeń. To dlatego w tej kategorii można znaleźć urządzenia od renomowanych, uznanych w branży ogrodniczej producentów, takich jak Grizzly, Handy czy Lider. Przykładem funkcjonalnego i skutecznego urządzenia może być wypalarka do chwastów Grizzly HUV600-2000. W przypadku tego modelu energia elektryczna nagrzewa dyszę palnika i generuje ciepło o temperaturze 600 °C. Płomień o takiej temperaturze z łatwością radzi sobie z każdym chwastem. Dodatkowym atutem jest obecność w zestawie końcówki do rozpalania grilla.
Nasza oferta jest na tyle szeroka, że każdy znajdzie tutaj palnik do chwastów w sam raz dla siebie. W asortymencie mamy też inne produkty do prac pielęgnacyjnych w ogrodzie, takie jak szczotka do czyszczenia kostki brukowej.
Ile kosztuje urządzenie do wypalania chwastów?
Wypalarka do chwastów nie jest urządzeniem drogim, chociaż należy pamiętać o tym, że ceny poszczególnych modeli mogą się od siebie różnić: wynikają one bowiem z parametrów sprzętu, takich jak maksymalna moc podgrzewania czy waga. Najtańsze urządzenia w naszym sklepie można kupić już za około 80 zł, natomiast najdroższe kosztują około 250 zł.
Jeżeli zastanawiasz się, jaki model będzie najlepiej odpowiadał Twoim potrzebom i wymaganiom, skontaktuj się z nami. Chętnie doradzimy i pomożemy dokonać odpowiedniego wyboru!